Фонд ТАССРның атказанган артисты Фәһилә Тимерованы юбилее белән котлады

2020 елның 1 мае, җомга

Татарстан Республикасы Президенты каршындагы Мәдәниятне үстерүгә ярдәм фонды идарәсе рәисе – Татарстан Республикасы Президенты Аппараты Җитәкчесе Әсгать Сәфәров исеменнән легендар артистканы фондның башкарма директоры Нурия Хашимова котлады. Ул юбилярга фондның махсус бүләген һәм истәлекле бүләк тапшырды, милли мәдәниятне үстерүгә керткән зур өлеше өчен рәхмәт белдерде.

Фагыйлә Тимирова опера сәхнәсендә иҗат иткән искиткеч образлар драматик тирәнлеге, фактурлыгы белән аерылып тора. Җырчының һәм актрисаның концерт репертуарына рус, татар, чит ил композиторларының әсәрләре кертелгән. Фәгыйлә Тимирова зур сәхнәдә 30 елга якын эшләгән, бу сирәк опера солистларына ирешелә. Моннан тыш, артистлык карьерасыннан соң, ул Казан дәүләт мәдәният университеты студентларына хор дирижеры сыйфатында вокал укытучысы буларак һөнәри осталык дәресләре бирде.